Z dumą ogłaszamy, że zostało uruchomione nowe połączenie intermodalne Euro China Train, które przebiega przez Terminal Adampol S.A. w Małaszewiczach.
Euro China Train to stabilne regularne połączenie intermodalne kolejowe łączące suchy port Adampolu w Małaszewiczach z portami kolejowymi w Chinach.

Posiadanie własnego terminalu kolejowego w Małaszewiczach pozwala nam na konsolidację i zabezpieczenie ładunku tak, aby towar dojechał w stanie nienaruszonym do Chin. Dla towarów importowanych z Chin dajemy klientowi możliwość dekonsolidacji ładunku, dzięki czemu klient może, zaplanować jak najszybszą i najtańszą dostawę w wybranych przez siebie miejscach.

Dzięki uruchomieniu połączenia między Terminalem Adampolu w Małaszewiczach a Gdańskiem wiele szlaków transportowych do tej pory prowadzących z Chin przez Hamburg i Duisburg do UK oraz Skandynawii zostanie przyśpieszonych nawet o 5 dni.

Połączenie ECT to nie tylko korzystny finansowo, ale i szybki oraz bezpieczny sposób transportu towarów między Chinami a Europą.

Uroczysta inauguracja przybycia do Portu Gdańsk pierwszego intermodalnego transkontynentalnego pociągu Xi’an – Małaszewicze – Gdańsk odbędzie się w czwartek, 21 listopada 2019 roku, na terminalu kontenerowym DCT w Gdańsku.

Pociąg wyjechał 08 listopada z Xi’an do Terminalu Adampolu w Małaszewiczach i dotarł tam wczoraj 18 listopada.

W dniu wczorajszym pociąg wyruszył dalej, do Gdańska, gdzie zostanie uroczyście powitany w czwartek.

Przyjazd tego pociągu uwieńcza wielomiesięczny wysiłek zaangażowanych firm ukierunkowany na rozwój możliwości w zakresie transportu intermodalnego i wskazuje kierunek, którym powinien podążać dzisiejszy rynek, aby korzystać z najbardziej optymalnych rozwiązań.

Srebrnym Sponsorem wydarzenia jest PKP CARGO CONNECT Sp. z o.o. Partnerami w realizacji tego projektu są firmy MAERSK,  oraz LANGOWSKI LOGISTICS Sp. z o.o.