Skip to main content

Transport morski

Chcesz przesłać towar drogą morską? Potrzebujesz wsparcia przy realizacji procedur celnych i portowych? Zapraszamy do współpracy na każdym z etapów spedycji morskiej.

Oferujemy pełnowymiarowy transport towarów na trasach morskich i oceanicznych. Dzięki lokalizacji oddziału w Wolnym Obszarze Celnym Portu Gdańsk i stałej współpracy z Terminalem Kontenerowym Baltic Hub jesteśmy w stanie zorganizować przewóz zróżnicowanych przesyłek (samochody, FCL) do /z najważniejszych portów na całym świecie. Należymy do  grupy Hyundai Glovis, dzięki czemu pomagamy naszym Klientom działać globalnie w ich biznesie.

Oferujemy:

Spedycja morska to złożony proces, mający na celu organizację i zarządzanie transportem towarów pomiędzy portami na całym świecie. W jego realizację zaangażowane jest wiele podmiotów: armatorzy, pracownicy portów, załoga statków, przewoźnicy, agenci celni, straż graniczna.

Etapy procesu spedycji morskiej:

  • planowanie
  • rezerwacja przewozu
  • organizacja transportu
  • załadunek
  • transport morski
  • rozładunek
  • dostawa końcowa

Jesteśmy przygotowani do realizacji różnorodnych zadań transportowych

Posiadamy wieloletnie doświadczenie, szeroką sieć międzynarodowych kontaktów oraz elastyczne podejście do każdego zlecenia. Z nami realizacja transportu morskiego przebiega szybko i bezproblemowo. Skorzystaj z naszych usług i dołącz do grona zadowolonych klientów. Chętnie Ci pomożemy na każdym z etapów tego procesu.

Transport morski, szczególnie ze względu na koszty i możliwości, jest bardzo konkurencyjnym sposobem dostarczania towarów do Klienta. Pozwala na swobodne dotarcie do dowolnych miejsc na całym świecie. Cała procedura frachtu morskiego rozpoczyna się wraz z odebraniem przesyłek od odbiorcy, ocleniem i zapakowaniem. Następnie odbywa się załadunek i zabezpieczanie. Właściwie sklarowany statek morski udaje się do portu przeznaczenia.

Czas przewozu towaru drogą morską jest co prawda najdłuższy, ale w porównaniu z innymi gałęziami transportu, jest to najtańsza z wszystkich dostępnych na rynku opcji. Cena transportu morskiego skutecznie rekompensuje niedogodności związane z oczekiwaniem na zawinięcie statku do portu.

Usprawnieniem całego procesu są rozwiązania intermodalne, łączące transport morski z drogowym, kolejowym i lotniczym. W tej kwestii mamy bardzo szerokie spektrum działania. Do naszego terminala zlokalizowanego na terenie Wolnego Obszaru Celnego w Porcie Gdańsk systematycznie przyjeżdżają pociągi z wagonami RoRo, które są przystosowane do przewozu aut. 

Do terminala kontenerowego, który mieści się na terenie Baltic Hub dojeżdża nasz Euro China Train.  To regularne połączenie kolejowe pomiędzy Europą i Azją. Jego ważnym przystankiem jest terminal kolejowy w Małaszewiczach. Pociąg daje nieograniczone możliwości w przewozie towarów – od wielogabarytowych, po drobnicowe.  

Bardzo ważną usługą jest „door-to-door”, która zakłada odbiór towaru bezpośrednio od nadawcy i dostarczenie go do odbiorcy na całym świecie. Zaangażowanie jednego spedytora znacznie skraca czas przewozu i upraszcza wszelkie procedury z nim związane.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Skontaktuj się z nami i sprawdź nasze możliwości!

Posiadamy wieloletnie doświadczenie i głęboką wiedzę na temat transportu międzynarodowego. Jesteśmy w stanie wesprzeć Cię na każdym etapie procesu logistycznego.