Międzynarodowy Rajd „Jedwabny Szlak” zakończony

Za nami pozostało pięć tysięcy kilometrów po terytorium Rosji, Mongolii i Chin. Na Placu Teatralnym w chińskim mieście Dunhuang odbyło się uroczyste zamknięcie Rajdu.

Kierownik projektu Rajd Międzynarodowy „Jedwabny Szlak”, Pan Władimir Czagin podziękował wszystkim uczestnikom Rajdu i nagrodził nowych triumfatorów. Nasser Al-Attiyah, który występował w kategorii samochodowej, otrzymał główną nagrodę – Białego Tygrysa. Drugie miejsce zajął Chińczyk Han Wei, trzecie zaś – Francuz Jérome Pelichet.

Oficjalne wyniki Rajdu „Jedwabnego Szlaku – 2019”

Zwycięzcą dziewiątej edycji Rajdu „Jedwabny Szlak” został zespół w składzie Nassera Al-Attiyah’a i Mathieu Bomel’a – pilota z Kataru i szturmana z Francji, którzy wystąpili na prototypie Toyota Hilux zespołu Qatar Rally Team.

Drugie miejsce zajął duet chińskich Rajdowców: Han Wei i Min Liao – „srebro” otrzymali za występ na buggy Geely SMG zespołu Geely Autoshell Lubricant Team.

Trójkę zwycięzców zamknęli Francuzi Jérome Pelichet i Pascal Larroque na buggy Optimus zespołu Raid Lynx.

W klasyfikacji T2 zwyciężył zespół Akira Miura/ Laurent Lichtleuchter – wystąpili na terenówce Toyota Land Cruiser 200. Warto dodać, że 24 terenówki Toyota, które po raz czwarty zostały oficjalnymi samochodami Rajdu „Jedwabny Szlak”, z powodzeniem pokonały trasę serwisową Rajdu. Samochody poradziły sobie z wydmami, żwirem, leśnymi drogami i błotem.

Klasyfikację T3 wygrała rosyjska załoga zespołu Snag Racing – Siergiej Kariakin i Anton Wlasiuk. Zwycięstwo swoich kolegów z zespołu wzmocniła również inna załoga zespołu – Aleksiej Szmotiew / Andrej Rudnicky – do nich należy III miejsce.

Trójkę zwycięzców klasyfikacji ciężarówek stanowią załogi zespołu KAMAZ-master. Pierwsze miejsce –  Anton Szibałow, drugie zajął Andrej Karginow, na trzecim miejscu zwycięzców znalazł się Ajrat Mardeew.

Dla naszych kierowców moskiewskiej „Vectury” Rajd jeszcze się nie skończył, z autami na pokładach swoich autotransporterów zmierzają oni w kierunku Paryża, ale już teraz otrzymali słowa podziękowania i uznania za bezproblemowe dostarczenie aut na Rajd do rajdowiczów.