Wśród nowych usług ADAMPOL S.A. w CL w Małaszewiczach znajduje się magazyn zwany „Ośrodkiem Inspekcyjnym”, przeznaczony do granicznych kontroli fitosanitarnych. Na potrzeby firm przewożących rośliny, produkty roślinne, zwierzęta oraz inne towary podlegające fitokontroli został wyznaczony obszar specjalnie do ich przetrzymywania.

Państwowa Inspekcja Kontroli Roślin i Nasiennictwa uwzględniła ADAMPOL S.A. jako zewnętrzny ośrodek inspekcyjny dla punków wwozu PLTKO2 i PLKOR3. Firma znajduje się w wykazie polskich punktów kontroli granicznej (PKG), w których przeprowadzana jest graniczna kontrola fitosanitarna.

Pomieszczenie przeznaczone do inspekcji stanowi wydzieloną część kompleksu magazynowego. Wyposażone jest w bramę załadunkową oraz dodatkowe drzwi dla personelu, zamykane na klucz. Adampol S.A. zapewnia rozładunek i załadunek towaru. W pomieszczeniu znajduje się metalowy stół inspekcyjny, lampa, biurko, kran z zimną i ciepłą wodą, elektryczna suszarka do rąk, rozkładany stolik umożliwiający kontrolę roślin wysokich, zestaw do sprzątania, kosze na folię i odpady drobne. Cała powierzchnia jest sztucznie oświetlona, a dodatkowo klient może skorzystać z 6 paneli elektrycznych umożliwiających podłączenie przenośnych źródeł światła. Istnieje również możliwość doświetlenia wnętrza środka transportu (kontenera), za pomocą reflektora (tzw. szperacza).

Zapewnione jest ogrzewanie, co pomaga w stworzeniu optymalnych warunków do rozwoju roślin i osiągnięciu temperatury oscylującej 16-20 stopni Celsjusza. Ma to szczególne znaczenie w okresie jesienno-zimowym, gdy roślinność narażona jest na zniszczenie. Dodatkowo znajduje się tu monitoring i system sygnalizacji pożaru. Sprzątanie i mycie oraz odkażanie zapewnia ADAMPOL S.A. Istnieje dostęp do bezprzewodowej sieci teleinformatycznej w całym budynku.

Zapewniamy również dostęp do stolarni zakładowej, co umożliwia naprawę opakowań towaru w razie uszkodzenia. Pomieszczenie ośrodka inspekcyjnego jest zamykane, a w razie potrzeby plombowane.

Zapraszamy do skorzystania z naszej nowej usługi.